piątek, 19 lipca

Dziś przypada 10 rocznica, kiedy to Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPada w Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco. Był to jeden z ostatnich dużych produktów, które odsłonił przed śmiercią w 2011 roku.

Jobs argumentował, że między smartfonem a laptopem jest miejsce na nową kategorię urządzeń, ale tylko wtedy, gdy to urządzenie jest lepsze w niektórych zadaniach. Następnie przedstawił iPada jako dokładnie to urządzenie, nazywając go „magicznym i rewolucyjnym urządzeniem” do przeglądania internetu, czytania i wysyłania wiadomości e-mail, przeglądania zdjęć, oglądania filmów, słuchania muzyki, grania w gry, czytania książek elektronicznych i innych.

„iPad to nasza najbardziej zaawansowana technologia w magicznym i rewolucyjnym urządzeniu w niewiarygodnej cenie” – powiedział Jobs. „iPad tworzy i definiuje zupełnie nową kategorię urządzeń, które połączą użytkowników z ich aplikacjami i treściami w znacznie bardziej intymny, intuicyjny i zabawny sposób niż kiedykolwiek wcześniej”.

Oryginalny iPad miał 9,7-calowy wyświetlacz, jednordzeniowy procesor Apple A4, do 64 GB pamięci wewnętrznej, 256 MB pamięci RAM, reklamowane 10 godzin pracy na baterii, Bluetooth 2.1, 30-stykowe złącze dokujące i gniazdo słuchawkowe. Cena modeli Wi-Fi zaczynała się w Stanach Zjednoczonych od 499 dolarów, zaś modele z łącznością komórkową Wi-Fi i 3G – od 629 dolarów. W oryginalnym iPadzie brakowało kamer.

Mając zaledwie 0,5 cala grubości i wadze zaledwie 680 gramów, Apple powiedział, że iPad jest cieńszy i lżejszy niż jakikolwiek inny laptop lub netbook w tym czasie.

Apple wypuściło iPada 3 kwietnia 2010 roku, a dzień później firma ogłosiła, że sprzedała już ponad 300 000 iPadów. Podczas prezentacji iPada 2 w marcu 2011 roku Jobs podał aktualizację tej liczby, ujawniając, że Apple sprzedał prawie 15 milionów iPadów w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy dostępności.

W ciągu ostatniej dekady co roku wypuszczana była nowa generacja iPada z kilkoma nowymi funkcjami i zmianami projektowymi. Plotki sugerują, że Apple odświeży swoją linię iPadów Pro już w marcu. Oczekuje się, że kluczową nową funkcją będzie system tylnych kamer z potrójnym obiektywem i zaawansowanym wykrywaniem 3D dla rzeczywistości rozszerzonej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx