środa, 25 maja

Twitter ogłosił ogólnoświatowe wprowadzenie nowej opcji tweetów o nazwie „Fleets”, które będą dostępne przez 24 godziny w sieci społecznościowej, po czym znikną. Podobnie jak relacje na Instagramie czy Facebooku, Fleets znajdą się u góry osi czasu na Twitterze.

Fleets’ów nie można przekazywać dalej, polubić ani publicznie komentować, nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania i nie można ich osadzać w zewnętrznych witrynach internetowych. Przed dzisiejszą premierą funkcja Fleets była testowana w krajach takich jak Brazylia, Indie, Korea Południowa i Włochy.

Twitter mówi, że ma nadzieję, że dodanie czasowych tweetów pomoże ludziom poczuć się bardziej komfortowo, dzieląc się przypadkowymi myślami i opiniami bez presji zdobywania retweetów i polubień. Według Twittera w krajach, w których testowano Fleets, ludzie rozmawiali częściej na Twitterze i byli bardziej otwarci na dzielenie się tym, o czym myśleli.

Fleetsy mogą zawierać zdjęcia lub filmy i można je dostosować za pomocą różnych opcji tła i tekstu. Dostęp do tej funkcji można uzyskać, dotykając ikony „Udostępnij” u dołu tweeta, a następnie wybierając opcję „Udostępnij we Fleets”.

Czasowe treści już od dawna są popularne w innych sieciach społecznościowych. Snapchat był pierwszą siecią społecznościową, w której zaimplementowano tego typu treści i od tego czasu Facebook, WhatsApp, YouTube i Instagram mają taką opcję, w której zawartość jest usuwana po 24 godzinach. Do tej pory Twitter nie miał odpowiednika.

Fleets są wdrażane dzisiaj na iOS i Androida i będą dostępne dla wszystkich w najbliższych dniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x