środa, 6 lipca

Najnowsza gra Nintendo, Mario Kart Tour, zostanie wypuszczona na urządzenia iOS 25 września, firma ogłosiła wczoraj na Twitterze.

Od maja Nintendo oferuje wersję beta gry ograniczonej liczbie użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Japonii, ale tytuł jest już prawie gotowy na szerszą premierę.

Podobnie jak w przypadku wersji konsolowej, Mario Kart Tour to gra gokartowa osadzona w Mushroom Kingdom. Gracze mają za zadanie ścigać się, aby pokonać swoich rywali do mety za pomocą rodzaju power-upów i przedmiotów pozwalających na uzyskanie przewagi.

Na podstawie raportów z wersji beta, gra korzysta z tego samego schematu sterowania jedną ręką, jak w pierwszej znanej grze Nintendo na iOS, Super Mario Run. Gracze mogą przesuwać kciukiem po ekranie, aby kontrolować swój gokart, podczas gdy on sam przyspiesza.

Domyślne sterowanie powoduje, że gokarty dryfują po zakrętach, ale ci, którzy chcą więcej wyzwań lub więcej kontroli, mogą aktywować tryb ręczny. Do wyboru są cztery poziomy trudności, a gra ma tę samą ścieżkę dźwiękową, co we wcześniejszych tytułach Mario Kart.

Grywalne postacie to Luigi, Toad, Shy Guy, Waluigi, Peach, Toadette i inne, a niektóre postacie można odblokować poprzez zakupy w aplikacji. Sama gra jest darmowa co oznacza, że Nintendo zarabia na nim poprzez zakupy w grze.

Nintendo sugeruje, że gracze zainteresowani grą powinni śledzić oficjalne konto Mario Kart Tour na Twitterze, ponieważ przed premierą pojawi się więcej informacji na temat rozgrywki. Zamówienia na grę w App Store są dostępne już dziś, a użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o uruchomieniu gry.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx