sobota, 4 lutego

Jak wynika z nowego raportu opublikowanego dziś przez Bloomberg, firma Foxconn składająca iPhone’y dla Apple jest bliska wypróbowania produkcji najnowszych smartfonów Apple w Indiach.

Foxconn rozważa rozbudowę swoich zakładów produkcyjnych w Indiach jako sposób na dywersyfikację łańcucha dostaw z dala od Chin, gdzie obecnie znajduje się większość zakładów z siedzibą na Tajwanie. Apple produkuje obecnie większość swoich iPhone’ów za pośrednictwem Foxconn, ale rozwijająca się baza w Indiach zapewnia bezpieczeństwo w obliczu wrażliwości Apple na rosnące napięcia USA i Chin w zakresie handlu i technologii.

Produkcja iPhone’ów w Indiach może również pomóc Apple obniżyć ceny, pozwalając uniknąć taryfy, która dodaje 20% do urządzeń importowanych z Chin. Może to również pomóc Apple w spełnieniu 30-procentowego zapotrzebowania Indii na lokalne zaopatrzenie, które pozwoliłoby firmie otworzyć własne sklepy detaliczne w tym kraju.

Udział w rynku Apple w Indiach spadł do około jednego procenta w 2018 roku z około dwóch procent w poprzednim roku, ponieważ wyższe ceny telefonów zniechęcają klientów. Konsumenci w Indiach kupili w zeszłym roku ponad 140 milionów smartfonów, ale tylko 1,7 miliona smartfonów zostało sprzedanych przez Apple, a użytkownicy faworyzowali tańsze modele takie jak Xiaomi.

Pod koniec zeszłego roku doniesiono, że Foxconn zainwestuje około 356 milionów dolarów w rozbudowę swoich obiektów w Indiach, aby rozpocząć montaż wysokiej klasy iPhonów Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx