sobota, 21 maja

9 stycznia, 15 lat temu, ówczesny dyrektor generalny Apple, Steve Jobs, stanął na scenie na Macworld Expo w San Francisco w Kalifornii i dał światu pierwsze spojrzenie na iPhone’a, urządzenie, które zmieni wszystko.

Oryginalny iPhone był niewielki, z 3,5-calowym wyświetlaczem LCD, zwykłym, jedynym przyciskiem Home, grubą obudową, ogromnymi ramkami, procesorem Samsunga i 2-megapikselowym aparatem, ale wciąż nie przypominał niczego, co było dostępne na rynku w tym czasie.

Smartfony w tamtych czasach działały na ograniczonej powierzchni wyświetlania, klawiaturach fizycznych i rysikach do interakcji z ekranem, ale iPhone wyróżniał się, ponieważ miał ograniczoną liczbę fizycznych przycisków, a zamiast tego opierał się na wyświetlaczu dotykowym, który interaktywny.

Jobs opisał iPhone’a jako trzy rewolucyjne produkty w jednym: iPoda z dotykowym sterowaniem, telefon i przełomowe urządzenie do komunikacji internetowej. „Dzisiaj Apple zamierza na nowo wynaleźć telefon” – powiedział Jobs i nie mógł mieć więcej racji.

Od 2007 roku Apple wyznacza wygląd telefonów komórkowych, dyktując funkcje i możliwości, które są niezbędne dla smartfonów i inspirując innych producentów do podążania jego śladami. Funkcje takie jak Touch ID, Face ID, eleganckie wzornictwo i niesamowita technologia aparatu zapewniają konkurencyjność Apple, podobnie jak inne ulepszenia na przestrzeni lat.

Żaden inny producent smartfonów nie był w stanie dorównać głębokiej integracji sprzętu i oprogramowania Apple ani jego niezrównanych konstrukcji chipów, dlatego iPhone’y nadal są smartfonami wybieranymi przez ogromną liczbę osób na całym świecie.

Apple w styczniu 2021 roku podał, że na całym świecie jest ponad miliard aktywnych iPhone’ów, co jest liczbą oszałamiającą, a sukces iPhone’a sprawił, że Apple stał się pierwszą firmą na świecie, której wartość przekroczyła 3 biliony dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x