piątek, 19 lipca

Jak donosi Jim Dalrymple w serwisie The Loop, Apple wprowadził na rynek pierwszą aktualizację programu Final Cut Pro X do Mac App Store, wraz z 30 dniową wersją demonstracyjną. Dzięki niej klienci zainteresowani przejściem do FCP X będą mogli wypróbować nowe funkcje za darmo. Po mocno skrytykowanym wejściu Final Cut Pro X w czerwcu, firma wynotowała szczegółowo wszystkie zarzuty użytkowników z pytaniami dlaczego niektórych starych funkcji Final Cut nie udało się przenieść do nowej wersji, obiecując, że wysłuchają ich opinii i ponownie wdrożą najbardziej poszukiwane funkcje do pakietu edycji wideo.

Według The Loop, wersja 10.0.1 skupia się na ponownym wprowadzaniu najbardziej pożądanych udogodnień:

„Mamy wiele opinii od profesjonalnych użytkowników „, powiedział serwisowi The Loop Richard Townhill, dyrektor ds. marketingu aplikacji firmy Apple. „Wysłuchaliśmy ich i najlepsze uwagi dotyczące funkcjonalności umieściliśmy w tej aktualizacji.”

Nowa wersja wspiera Xsan, rozbudowany import i eksport XML oraz wiele innych. Apple oznajmił, że mimo ostrej krytyki po wypuszczeniu Final Cut Pro X, nie dostrzegli aby użytkownicy rezygnowali z tej platformy w ostatnich miesiącach. Aby ułatwić proces przejścia na FCP X, Apple przywrócił do sprzedaży poprzednią wersję programu dostępną za pośrednictwem tele-sprzedaży. Dzisiaj firma Apple udostępniła również darmową wersję demo FCP X:

„Dajemy ludziom możliwość przekonania się na własne oczy jak potężne, niesamowite i rewolucyjne jest Final Cut Pro”, powiedział Townhill. „Żadna aplikacja nie wykorzystuje Liona i Maca w taki sposób jak Final Cut Pro X.”

Darmowa 30-dniowa wersja jest dostępna na stronie Apple od wczoraj. Final Cut Pro X może bezproblemowo być zainstalowana obok istniejącej Final Cut Studio jako osobny program.

Final Cut Pro X jest dostępny za 299 dolarów w Mac App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx