Osoby w wieku od 16 do 30 lat spędzają około 3,2 godziny dziennie na urządzeniach mobilnych takich jak iPhone i iPad wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez globalną firmę badań rynkowych TNS.
To przekłada się na 49 dni w roku kiedy to patrzą w miniaturowy ekran. A jak wynika z tych samych badań ta grupa wiekowa patrzy na niego średnio aż 150 razy dziennie.
Co ciekawe, badanie pokazuje także kilka statystyk na temat korzystania z aplikacji. TNS twierdzi, że przeciętny smartfon ma zainstalowanych na nim aplikacji od 60 do 70 aplikacji, chociaż tylko 10 procent z nich jest regularnie wykorzystywanych przez właściciela telefonu. Social media i oglądanie filmów w Internecie są opisane jako dwa główne zastosowania urządzeń mobilnych.
Niestety nie ma informacji na temat tego, czy urządzenia mobilne te są urządzeniami iOS czy Android, która jak myślę, mogłaby być ciekawą dla czytelników ze względu na różne zaangażowania użytkowników tych urządzeń często zgłaszane na dwóch platformach.
„Utraciliśmy zdolność do nudzenia się i bycia cicho, a każdą taką wolną minutę spędzamy na zabawie, oglądaniu filmów i czytaniu zabawnych historii”, powiedział dyrektor TNS Sydney Alistair Leathwood, który był zaangażowany w badania.
Jako ktoś, kto już kilka lat temu przekroczył ten badany zakres lat myślę, że moje osobiste doświadczenia pasują prawie dokładnie do wyników tych badań – choć nie wiem czy sprawdzam mój telefon 150 razy dziennie. Być może tak. W szczególności, mogę wczuć się w stałą potrzebę bawienia się moim iPhone’em używanym prawie nieustannie dla słuchania muzyki, czy to w samochodzie, czy w domu, będąc na rowerze, czy szykując śniadanie.
A jak Wy oceniacie wyniki tych badań? Wpasowujecie się w nie?